Кристиано Роналдо наруши мълчанието след забрана за груб жест след подигравките на Лионел Меси
The Mirror | 2024-03-11 | 11:12:18

Кристиано Роналдо подчерта "уважението" си към саудитската култура, след като изтърпя забраната си за неприличен жест.

Португалският нападател беше бе наказан за един мач от Футболната федерация на Саудитска Арабия по-рано този месец, след като отговори на скандирания „Меси“, като посочи тазовата си област. 39-годишният играч също беше глобен с 30 000 саудитски риала (£6300).

Беше решено, че Роналдо е нарушил член 57-1 от Дисциплинарните и етичните правила, който гласи: „Всеки човек, който причинява публично вълнение чрез действие, дума или жест по време на който и да е мач ще бъде спряно за един мач и ще бъде наказано с глоба от 10 000 риала."

След като изтърпя забраната си, Роналдо се опита да обясни действията си и твърди, че не е искал да причини обида. Говорейки на пресконференция, той каза: „Винаги ще уважавам културите на всички страни, както уважавам и до днес, но не винаги това, което хората виждат, е реалност.

"Както казах и ще кажа отново, очевидно е, че няма да го направя отново в тази страна, но в Европа е много нормално. Понякога страстта и вълнението от играта ни карат да правим някои грешки ."

Разсъжденията на Роналдо са много подобни на твърденията му непосредствено след жеста му. Португалецът каза тогава: „Уважавам всички клубове. И радостта след [мача] изразява сила и победа и това не е срамно. Свикнали сме с това в Европа.“

Ал- Единственият мач на Nassr без Роналдо определено беше драматичен, тъй като завършиха наравно 4-4 от борещия се Ал-Хазъм. Садио Мане бе вкарал дузпа в 94-та минута, за да осигури на пръв поглед драматична победа, само за Ал-Хазем да откри мрежата в десетата минута на добавеното време, за да открадне точка. Ал-Наср също загуби при завръщането на Роналдо с поражение с 3-1 от Ал-Раед у дома.

Ще се върне ли Кристиано Роналдо някога в европейския футбол? Споделете мислите си в коментарите по-долу

Al-Nassr вече е втори в таблицата на Saudi Pro League и осем точки зад настоящите лидери, Al-Hilal. Роналдо беше в отлична форма през по-голямата част от сезона.

Бившата звезда на Манчестър Юнайтед има 28 гола и 11 асистенции във всички турнири този сезон. Той ще се надява да се завърне в таблицата с резултати в понеделник вечерта, когато Ал-Наср се изправи срещу Ал Айн в реванша от четвъртфиналната среща на Шампионската лига на АФК.

и получавайте дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия